Sizi yeni üyemiz olarak aramızda görmek isteriz

Türk Belçika Ticaret Derneği, 1926 yılında iki ülke arasındaki ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel ilişkilere destek olmak amacıyla kurulmuştur.
 2009’da  Belçika Sanayi ve Ticaret Odaları Federasyonu tarafından, Lüksemburg Ticaret Odası temsil yetkisinin de Türk Belçika Ticaret Derneğine verilmesiyle, Derneğin ismi  ” Türk Belçika  Lüksemburg Ticaret Derneği” olarak değiştirilmiştir.

Türk Belçika Lüksemburg Ticaret Derneği:   

 • Türkiye’de kurulu /kurulacak Belçikalı ve Lüksemburglu şirketlere
 • Belçika ve Lüksemburg’da kurulu/kurulacak   Türk şirketlerine,
 • Ticari ve sinai ilişkilerini geliştirmek isteyen Türk, Belçika ve Lüksemburglu şirketlere
 • Her iki ülke arasında ki ticaret-sanayi-teknoloji-turizm ve finans alanlarında ki ilişkilerin gelişmesine yardımcı olmak amacındadır.        

Derneğimiz, bünyesinde 150’ye yakın Türk, Belçikalı ve Lüksemburglu üye bulunmaktadır. Üye olup Derneğimizin alt yapısıyla Ticari ve sinai ilişkilerini geliştirmek isteyen  yerli ve uluslararası bütün şirket ve ülke vatandaşlarına da açıktır. Üyelerimiz Yıllık 500TL   üyelik ücreti karşılığında, hem geniş bir hizmet yelpazesinden ve uluslararası çok kapsamlı bir teşkilat bünyesinde olmanın getirdiği itibara, hem de pek çok değişik sektörden yeni iş arkadaşları edinmenin fırsatından yararlanılmaktadır.  

Hizmetlerimiz

 • Belçika ve Lüksemburg makamlarınca “Oda” statüsünde bulunan Derneğimiz, merkezi Brüksel de bulunan ve 32 ülkede örgütlenmiş olan “Belçika Yabancı Odalar Federasyonuna ” üyedir.
  Her üyemiz, bu 32 ülkede bulunan diğer Belçika-Lüksemburg Odalarıyla direk temas kurarak hizmet alabilmekte ve o ülke Odası tarafından düzenlenen etkinlilere ve dış gezilere istediği takdirde katılabilmektedir.
  Ayrıca Elçilik ve Konsolosluk Ticaret Müşavirlerinin veremeyeceği hizmetleri ilgilendiği ülkenin iş dünyasından temin edebilmek ve çok geniş bir uluslararası iş yelpazesinden yararlanmak gibi çok ciddi bir avantaj elde edebilmektedir.
 • İstanbul’da bulunan Türk/Fransız-Alman-İtalyan-İsviçre-Hollanda-Avusturya-İngiltere Ticaret Odalarıyla kuruduğumuz yakın ilişki ve oluşturduğumuz İşbirliği Platformu sayesinde, hemen hemen her ay düzenlenen sosyal-ekonomik etkinliklere katılma, çok geniş dinamik bir yerli yabancı iş dünyası içine girme imkanına sahip olabiliyorsunuz.Düzenlenen bu toplantılar, yemekler ve diğer organizasyonlarıyla , üyelerimize Türk ve Uluslararası iş dünyasını daha yakından tanıma olanağı sunuyoruz.
 • Bunlara ek olarak, Belçika ve Lüksemburg’dan gelen Hükümet temsilcileri, Milletvekilleri, üst düzey yöneticiler ve Türk iş adamları ile kaynaşma ve tanışma toplantılarına katılabiliyorsunuz.
 • Üyelerimizin, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında karşılaştıkları güçlük ve sorunları gidermede, kendilerine yol gösterip çözüm bulmalarında yardımcı oluyoruz.
 • Üyelerimizden gelen öneriler değerlendirilerek sadece ticari değil, kültürel ve sanatsal anlamda da ülkeler arası bir köprü olmaya çalışıyoruz.

Saygılarımızla

Levent Apaydın
Başkan

Üyelik için gereken koşullar

Başkan

Levent Apaydın

Mail: info@turc-belge.org

Sekreterya

Neslihan Avcı, Tel: 0544 445 5605 / 0212 293 74 46

Mail: info@turc-belge.org

Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No:175 Ferko Signature K: B4 The Assembly, Şişli/İstanbul 34394 Türkiye 

Dernek web: blcct.org

Brüksel Federasyon web: www.blcca.org