TÜRK-BELÇİKA-LÜKSEMBURG TİCARET ODASI SİZE AVRUPA’NIN KAPILARINI AÇAR

Derneğimiz, Türk Belçika Ticaret Derneği ismiyle 1926 yılında iki ülke arasındaki ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel ilişkilere destek olmak amacıyla kurulmuştur.

2009’da Belçika Sanayi ve Ticaret Odaları Federasyonu tarafından, Lüksemburg Ticaret Odası temsil yetkisinin de Türk Belçika Ticaret Derneğine verilmesiyle, Derneğin ismi “Türk Belçika Lüksemburg Ticaret Derneği” olarak değiştirilmiştir.

Türk Belçika Lüksemburg Ticaret Derneği’nin amacı:

  • Türkiye’de kurulu/kurulacak Belçikalı ve Lüksemburglu şirketlere,
  • Belçika ve Lüksemburg’da kurulu/kurulacak Türk şirketlerine,
  • Türkiye, Belçika ve Lüksemburg’da her türlü ticari ve sınai ilişkilerini geliştirmek isteyen kişi ve şirketlere

Yardımcı olmaktır.

Derneğimiz ayrıca Türkiye Belçika ve Lüksemburg arasındaki kültürel ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla da çeşitli faaliyetlerde bulunur.

Derneğimiz bünyesinde 150’ye yakın Türk, Belçikalı ve Lüksemburglu üye bulunmaktadır.

Belçika ve Lüksemburg’da ‘’Ticaret Odası’’ statüsünde bulunan Derneğimiz, merkezi Brüksel’de bulunan ve 32 ülkede örgütlenmiş olan Belçika Yabancı Odalar Federasyonu’nun üyesi olarak bu ülkelerdeki tüm resmi ve özel kurumlar nezdinde akredite bir kurum olarak kabul edilir.

Üyelerimiz; 32 ülkede bulunan diğer Belçika-Lüksemburg Ticaret Odalarıyla Derneğimiz üzerinden nitelikli şekilde temas kurarak hizmet alabilmekte ve bu ülke Odaları tarafından düzenlenen etkinliklere ve dış gezilere katılabilme imkânına sahiptirler.

Derneğimiz üyeleri Türkiye’de kurulu bulunan onlarca Avrupa ülkesi ve ABD ile Türkiye arasında ikili Ticaret Odalarıyla ve bunların üyeleriyle ayrıcalıklı bir ilişki kurma ve iletişime geçme imkanına sahiptirler. İkili Odalar arasında oluşturduğumuz İşbirliği Platformu sayesinde, iki ayda bir düzenlenen tüm oda üyelerine açık networking etkinliklerine katılma imkânına sahip olurlar.

Üyelerimiz, başta Belçika ve Lüksemburg’dan gelenler olmak üzere, AB Ülkelerinden gelen Hükümet ve İş Dünyası temsilcileri, Milletvekilleri, üst düzey yöneticiler ve Türk iş adamları ile kaynaşma ve tanışma toplantılarına katılabilirler. Düzenlediğimiz toplantılar, yemekler ve diğer organizasyonlarıyla, Türk ve uluslararası iş dünyasını daha yakından tanıma fırsatını yakalarlar.

Üyelerimiz, kendilerine gönderdiğimiz ve çeşitli kurumlarca hazırlanmış ekonomik raporlara ulaşır ve diğer etkinliklerden düzenli bir şekilde haberdar olurlar.

Üyelerimiz, Derneğimizin resmi ve kurumsal yapısı sayesinde, yurt içinde kamu kurum ve kuruluşlarında karşılaştıkları güçlük ve sorunları gidermede, kendilerine yol gösterip çözüm bulmalarında bizden yardım alabilirler.

Saygılarımızla

A. Levent Apaydın,
Başkan

www.blcct.org

www.belgianchambers.be