Türk Belçika-Lüksemburg Ticaret Derneği olarak temsilcisi olduğumuz ülkeler ve Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz Ekonomik Misyon toplantıları kapsamında, Belçika ve Lüksemburg Büyükelçilerinin de katılımıyla ile 3 Aralık’ta Ege’nin son yıllarda hızla gelişen sanayisi ile ön plana çıkan “Şehzadeler Şehri” Manisa ziyaret edildi. Manisa Valisi Abdurrahman SAVAŞ ve ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz ERGÜN tarafından ağırlanan Türk Belçika – Lüksemburg Ticaret Derneği Heyeti şu isimlerden oluşuyordu: Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Pol de WITTE, Büyükelçilik Başkatibi Marie NEYRINCK, Belçika Brüksel-Başkent Bölgesi Ticaret ve Ekonomi Ataşesi Sabih AKAY, Türk Belçika-Lüksemburg Ticaret Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aykut EKEN, Başkan Yardımcısı Tayfun YUMAK, Yönetim Kurulu Üyesi ve Sayman Mine DİMİCİOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Zihni FEYZİOĞLU, İdari Asistan Aylin Dalyanoğlu ve Belçika Fahri Konsolosu Nezih ÖZTÜRE.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantı, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Heyet Başkanı Adnan ERBİL’in Büyükelçilerimizin bölgelerinde bulunmasından duyduğu memnuniyeti belirten açılış konuşması ile başladı. Sayın Büyükelçiler de yaptıkları konuşmalarda bölgenin önemini ve Türkiye’nin yatırım için çok yüksek potansiyele sahip olduğunu özellikle vurguladılar. Toplantı, Belçika ve Lüksemburg Ticaret ve Ekonomi Ataşelerinin, Manisalı iş adamlarına yaptıkları sunumların ardından, soru-cevap kısmı ve teşekkür plaketlerinin verilmesi ile sona erdi.
Heyet toplantı sonrası Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne geçerek, Başkan Sait TÜREK’ten bilgi aldılar. Daha sonra organize sanayide bulunan ve National Geographic kanalındaki “Mega Fabrikalar” programına da konu olan genişliği 1 km’yi aşan VESTEL CITY’i gezerek, Vestel hakkında bilgi alan heyet, yoğun bir şekilde geçen Manisa Misyonunu tamamlayarak havalimanına doğru yola çıktı.