LEVENT APAYDIN

Yönetim Kurulu Başkanı

A. Levent APAYDIN, Galatasaray Lisesi mezunu olup Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimi almış, Université Paris Dauphine & Université Paris 1 Panthéon Sorbonne ortak diploması ile yüksek öğrenimini tamamlamıştır.

1994 yılında turizmde başladığı kariyerine, 2002 yılında Belçika Anvers merkezli bir tur operatörünün Genel Müdürlüğü ile devam etmiş; bu süreçte Belçikalı rakip bir firmayı bünyelerine katmış ve yönetiminde olduğu kurumun büyümesine katkı sağlamıştır.

2008 yılında Türkiye’ye dönerek ilaç ve FMCG alanında faaliyet gösteren Sanovel İlaç – Sanset Gıda’da görev yapan APAYDIN, bu dönemde farklı sektörel tecrübeler kazanmıştır.

2010 – 2012 yılları arasında TOBB, DEİK, Ekonomi Bakanlığı ve benzeri resmi heyetlere yurtdışı gezilerde eşlik etmek suretiyle yaklaşık 80 ülkeyi ziyaret etmiştir. 

2017 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi Teknopark’ta kurumsal seyahat alanında faaliyet gösteren bir yazılım firmasına yatırımcı olmuş ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmüştür.

1926 yılında kurulmuş olan Türk – Belçika – Lüksemburg Ticaret Derneği’ne 2018 yılında Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiş, 2019 yılında ise Belçika Ticaret Odaları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

2019 – 2020 akademik döneminde Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgi Teknolojileri dersi vermeye başlayan APAYDIN, Boğaziçi Zirvesi gibi pek çok uluslararası konferansta konuşmacılık da yapmıştır.

2012 yılında kendi şirketini kuran APAYDIN, Uluslararası Ticaret, Turizm Teknolojileri, M&A danışmanlığı, medikal cihazların stratejik pazar geliştirmeleri gibi faaliyetlerinin yanı sıra “Turizm Teknolojileri ve Kurumsal Seyahat, Finansal Servisler ve Yazılım” alanlarındaki pek çok uluslararası markanın Türkiye pazarına girişi için bağımsız danışmanlık hizmeti vermektedir.

A. Levent APAYDIN, iyi derecede Fransızca, İngilizce ve orta düzeyde Hollandaca, İspanyolca bilmektedir.

Alp TANRIÖVER

Unit Şirketler Grubu

İlk, orta ve lise eğitimini Şişli Terakki Okullarında tamamladıktan sonra, 1998 yılında Amerika’da University of Pennsylvania’da eğitim aldı. Akabinde Uludağ Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Profesyonel kariyerine, 2004 yılında Unit Şirketler Grubunda başlamasının ardından grubun çeşitli projelerinde, çeşitli kademelerde  görevler aldı. Halen, İş Geliştirme Koordinatörü ve Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Bora AKIN

Puratos

1973 yılında İzmir’de doğmuş olup, 1991 yılında Bornova Anadolu Lisesi ve 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisans derecesini İşletme alanında Işık Üniversitesi’nde 2006 yılında tamamlamıştır. Kariyerine, 1996 yılında Gilette başlamış olup, 1998 yılında Diageo’da çeşitli pozisyonlarda çalışarak devam etmiştir. 2008 yılında, Maxxium Pazarlama direktörü olarak çalışmaya başlamış, pazarlama kariyerini Cadbury ve Puratos’ta sürdürmüştür. & yıllık bir çalışmanın sonrasında, 2016 yılımda Puratos Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü olarak atanmıştır. 

Erdem TARLIĞ

EU Muhasebe & Vergi & Denetim 

Ortaöğretimini Galatasaray Lisesinde tamamlamış olup, Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümünden lisans derecesini almıştır. Mezuniyeti sonrasında, uluslararası bağımsız denetim firmalarında çalışmaya başlamış ve çeşitli uluslararası firmalarda finansal denetim ekiplerinde çalışmıştır. 2011 yılından itibaren, ortağı olduğu finansal danışmanlık ve denetim firmasında danışman olarak çalışmaktadır. Galatasaray Lisesi Mezunlar Derneği ve Galatasaray Spor Kulübü üyesidir. İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. 

H. Gürbüz SARI

Sarılegal Hukuk Bürosu 

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2000 yılında mezun olmuştur. Avrupa Birliği programından Yüksek Lisans derecesini almıştır. 2004 – 2007 yılları arasında Paris-1 Sorbonne Üniversitesi’nde Doktora araştırmaları yürütmüştür. 2001- 2005 yılları arasında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde uzman avukat olarak çalışmıştır. 2005 yılından itibaren çeşitli firmaların Hukuk Müşavirliği’ni yapmakta ve Sarılegal Hukuk Bürosunu yönetmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

Mehmet ONULTAN

MMT Dış Ticaret 

1979 yılında Grenoble’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisans Derecesini Sorbonne Üniversitesi Ekonomi bölümünden almıştır. Ekinciler Demir ve Çelik A.Ş.’de çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra MMT Dış Ticaret firmasını kurmuştur, halen burada Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulunmaktadır. Global Transit France ile de ortaklığa sahiptir. Evlidir. Fransızca ve İngilizce bilmektedir. 

Tolga EKEN

Beta Grup 

1978 yılında, Brüksel, Belçika’da doğmuştur. Brüksel’deki St-Hubert College eğitiminin ardından Washington DC’de Amerikan Üniversitesi İşletme bölümünden lisans derecesini 2000 yılında almıştır. Aynı üniversitenin Bilgi Sistemleri Yönetimi bölümünden Yüksek Lisans Derecesini almıştır.    Halen, Belçika ve Türkiye’de ofisleri bulunan Beta Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yapmaktadır. Beta Grup’un içerisinde Kontuar Tours, Depom Self-Storage, Beta International S.A. bulunmaktadır. 

Tuğrul ŞEREMET

H.Essers

1982,İstanbul doğumludur. Saint Benoit Özel Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 2007 senesinde GSÜ İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisans derecesini, Londra’da Cass Business School’da Ticaret, Finans ve Lojistik alanında tamamlamıştır. 2010 senesinden beri özel sektörde Tedarik Zinciri, dış ticaret  ve lojistik alanında pozisyonlarda çalışmaktadır.  2015 senesinde  Belçika’nın önde gelen Taşıma ve Lojistik firması H.Essers’in Türkiye Ülke Müdürü görevine atanmıştır. Ayrıca Tüsiad’da Ulaştırma ve Lojistik ile  Dış Ticaret çalışma gruplarında faal olarak yer almaktadır.  Fenerbahçe Spor Klübü Kongre üyesidir. 

Patrick BOSTEELS

Stage-Co

1961 yılında doğmuştur. Lisans Derecesini 1989 yılında Vlerick School’dan almıştır. 1985 yılında The Green Way’i kurarak iş hayatına başlamıştır ve 1998 yılına kadar burayı yönetmiştir. Sonrasında Ektelis,  GAP, Jona, TCS Digital World, Mobile Monday Belgium, Stage-Co ve CoderDojo Türkiye gibi çeşitli firmalarda CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulunmuştur.  Son olarak, 2017 yılında Yeni Yetenek’i kurmuştur. Flamanca, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Neşen Yücel ile evlidir ve 5 çocuk babasıdır.